Zpět

Jaké nové audioknihy si můžete poslechnout v září?

zpráva, , 13.09.2020
Prázdniny jsou za námi, stručný přehled audioknižních novinek před námi. Pojďme na to.
Diabol v zrkadle je název již čtvrtého příběhu z řady historických detektivek Juraje Červenáka s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Tu v interpretaci Marka Geišberga vydává Publixing a Slovart.

DobroDruhům je zvukovou podobou cestopisu herečky Terezy Ramba, která během dvou let procestovala dvacítku zemí světa. Audiokniha, kterou vydává Voxi, patří mezi autorské četby.

Román Elizino tajemství s podtitulem Osvětim: Placená láska vypráví o tom, jak vysoká může být cena přežití. Audioknihu v interpretaci Dany Černé a Radany Herrmannové vydává Voxi.

Grázlik Gabo je možná českým čtenářům znám jako Darebák David, ale ani slovenský překlad jeho kouskům nic neubral. Čte Števo Martinovič a vydavatelství Wisteria Books připravilo hned tři pokračování.

 

Sondu do života své bláznivé rodiny nazvala herečka Sandra Pogodová příznačně Hoď se do Pogody. Kromě ní účinkují v audioknize vydavatelství Cosmopolis také Jan Kanyza a Richard Pogoda.

„Poznej sám sebe a dosáhneš duchovní svobody,“ vyzývá v audioknize Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme nejvyšší tibetský duchovní vůdce. Pro vydavatelství Tympanum ji přečetl Pavel Soukup.

Jak vytrhnout velrybě stoličku je audioknižní podobou slavného rodinného filmu režisérky Marie Poledňákové. Příběh malého Vaška teď posluchačům díky Supraphonu vypráví Simona Postlerová.
 

Novela Františka Kotlety Kód Zeta z antologie Ve stínu apokalypsy je další z malých literárních forem s nimiž se mohou seznámit díky Nakladatelství Epocha také audioknižní posluchači. Čte René Šmotek.

Válečný příběh Krvavá cesta na smrt Svena Hassela je jednou ze tří nových audioknih světového vydavatelství Saga Egmont v českém jazyce. Tuto načetl Václav Knop.

Ledová obluda je další audioknihou pro děti od megaúspěšného autora megabestsellerů Davida Walliamse. Jak už je u vydavatelství Tympanum tradicí, i tuto knihu britského autora přečetl Jiří Lábus.

Dva bratři. Jeden mlýn. A jeden slib. Fascinující příběh Michala Vaněčka Mlýn podle skutečné události čte Pavel Soukup a jako patnáctihodinovou audioknihu vydává Cosmopolis.
 

Poutavé svědectví Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí jinověrců vydává pod názvem Mnich v zajetí islamistů a v interpretaci Jiřího Miroslava Valůška vydavatelství Slyš to.

Paměti bývalé první dámy Spojených států Michelle Obamové se v jednom týdnu dočkaly hned dvojího zvukového zpracování. Pod názvem Môj príbeh je ve slovenštině v interpretaci Gabriely Dzuríkové vydává Publixing…

…a v češtině jako Můj příběh v podání Zuzany Stivínové zase vydavatelství Supraphon. V obou případech jde o nekrácenou četbu a je tedy na vás, kterému jazyku a které interpretce dáte přednost.
 

Série severských detektivek s William Wistingem se rozrůstá o další kousek. Stejně jako předešlé díly, i audioknihu Na dně vydávají Bookmedia a Audiotéka v interpretaci Zdeňka Kupky.

A vracíme se k vydavatelství Saga Egmont. To totiž v interpretaci Václava Knopa připravilo četbu klasického psychologického dramatu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy

…a s týmž interpretem ještě také historický román Aloise Jiráska Psohlavci. Uvidíme, kolika dalších klasických děl české literatury se od Sagy dočkáme do roka a do dne.

Novou sérii rozjíždějí vydavatelství Tatran a Publixing. Sedem sestier je úvodním románem historicko-romantické řady Lucindy Rileyové a našim posluchačům ho ve slovenském překladu přečte Zuzana Kapráliková.
 

Smysluplná vražda je dalším případem slečny Marplové z pera Agathy Christie a v podání Růženy Merunkové. V audioknize vydavatelství Voxi dále účinkuje Otakar Brousek ml.

Vydavatelství Kanopa pokračuje po delší době s případy Sherlocka Holmese. Jednotlivé povídky sbírky Vzpomínky na Sherlocka Holmese v interpretaci Václava Knopa vycházejí opět každé pondělí.

A závěr našeho přehledu patří westernu Zatracenci Martina Štefka. Jeho zvukovou podobu vydává Čti mi! v interpretaci Jiřího Pobudy, kterému tímto přejeme pevné zdraví.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz