Zpět

Nesbø, Atwoodová i Weir – to jsou nové audioknihy

zpráva, , 21.11.2021
Právě uplynulý týden přinesl celkem šestnáct audioknižních novinek. Představme si je od A po Ž.
Audioknihu Margaret Atwoodové Alias Grace možná někteří z vás už mají. Vyšla před lety, pak byla stažena z prodeje a nyní se vrací. V podání Lucie Pernetové a v produkci vydavatelství OneHotBook.

To vydává i zvukovou podobu knihy Lidmily Kábrtové Čekání na spoušť. Jeho děj, rafinovaně spletený z osmi příběhů, mezi nimiž se klene několik desítek let, uslyšíte v podání osmi českých herců.

Radioservis vydává audioknihu Dity Táborské Černé jazyky. Příběh o hledání pravdy a vlastního místa v dějinách, odehrávající se na Tchaj-wanu čtou Miroslav Táborský, Jana Stryková a Petr Stach.

Tympanum připravilo audioknihu českého biologa Jaroslava Petra Desatero smyslů s podtitulem Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět. Fantastické taje světa před vámi odhalí Zbyšek Horák.
 

Roman Cílek čerpá inspiraci pro své detektivní povídky studiem policejních spisů. Tebenas vydává první část jeho audioknižní série s názvem Doteky hříchu v podání hned osmi interpretů.

Je důležitější pomsta, nebo spravedlnost? Témbr vydává zvukovou podobu historického románu australského autora Steva Matthewse Hitlerův nevěstinec. Čte ho Jana Holcová.

Vydavatelství SAGA Egmont zásobuje české posluchače audioknihami britského bestselleristy Jeffreyho Archera. Novinová Kane a Abel přitom patří mezi ty nejznámější. Čte Jan Šťastný.

Jota vydává zvukovou podobu válečného deníku Güntera Koschorrka Nezapomeň na zlé časy. Dramatické zážitky obyčejného vojáka wehrmachtu, bojujícího na východní frontě, čte Aleš Slanina.
 

Parta kluků se rozhodla vypátrat tajemství podivného hrnce. Do Sténadel však Tichostraníci nesmějí. Audioknihu Pavla Jedličky Parta z Tiché strany vydává Čti mi! v interpretaci Martina Čevory.

Krátce po vydání knižní předlohy připravilo Voxi také zvukovou podobu nových cestovatelských příběhů Ladislava Zibury. Jeho Prázdniny v Česku čtou Martin Písařík a Alexandr Hemala.

Témbr vydává dlouho očekávanou novinku Andyho Weira – autora světového bestselleru Marťan. Napínavé meziplanetární dobrodružství Spasitel uslyšíte v podání Lukáše Hlavici.

Po roce vydává Radioservis další tři ze šesti dochovaných dílů rozhlasového pořadu Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého 2 Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové.
 

Témbr rozšiřuje svou řadu povídkových audioknih o titul Tenkrát o Vánocích. Tématu se chopilo devět soudobých českých autorů a jejich povídky přečetli Martina Hudečková a Libor Hruška.

V autorské interpretaci Marky Míkové vydává Tympanum audioknihu Varvara – příběh velryby, která pod dohledem vědců uplavala nejdelší dráhu, jakou kdy nějaký savec urazil.

Čti mi! uzavírá audioknihou Zlo v Sethanonu světově proslulou sérii Trhlinové války Raymonda Feista, která významně ovlivnila tvář novodobé fantastiky. Jak to celé dopadne prozradí Libor Böhm.

Jo Nesbø ve své nové sbírce povídek Žiarlivec a iné príbehy dokazuje, že je opravdovým mistrem mysteriózních příběhů plných napětí a nepředvídaných zvratů. Čte Peter Kočiš, vydává Publixing.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz