Zpět

Výběr nových audioknih 11/2023

zpráva, , 19.03.2023
Představujeme vám další novinkové audioknihy plné napětí a dobrodružství.
Náš přehled otevírá Ostrov Rudolfa Havlíka, který ve své filmové podobě právě brázdí česká kina. O dovolené za trest vám budou číst Jana Plodková a Jiří Lagmajer, audioknihu vydává Témbr.

Už šest let připravují Bookmedia a Audiotéka zvukovou podobu fantasy série Johna Flanagana Hraničářův učeň. Aktuálně vychází v podání Matouše Rumla 16. díl Útěk z Falaise.

Román Vango, o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel, sepsal Timothée de Fombelle. Audioknihu vydává OneHotBook v interpretaci Jana Vlasáka.
 

U Tympana vychází v sérii Dobrodruh další z příběhů Julese Verna, které pro současné čtenáře a posluchače převyprávěl Ondřej Neff. Libor Hruška nás tentokrát zavede na Tajuplný ostrov.

Audioknižní podoby se krátce po českém knižním vydání dočkali také Vítězové – závěrečný díl trilogie z hokejového městečka Medvědín Fredrika Backmana. Čte Pavel Soukup, vydává OneHotBook.
 

Pod názvem Oprátka za osm mrtvých vychází příběh Olgy Hepnarové – poslední ženy odsouzené v Československu k trestu smrti. Napsal Roman Cílek, čte Vladimír Kroc, vydává Tympanum.

Božidara je román české autorky Veroniky Hurdové o třech generacích žen. Jaký život bys žil, kdyby ti byla všechna „musíš“ a „nesmíš“ u pr*ele? V podání Valérie Zawadské vydává OneHotBook.

Supraphon pro dětské posluchače vydává světoznámý pohádkový příběh o hodném zvěrolékaři Doktor Dolittle a jeho zvířátka. O laskavé a zábavné vyprávění se postaral David Novotný.
 

Pod cestopisem Tamtamy času jsou společně podepsáni Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl a Rudolf Švaříček. Na Novou Guineu vás zavede hned pět interpretů a vydavatelství Jota.

Stručné odpovede na veľke otázky je poslední knihou britského fyzika Stephena Hawkinga. Ve zvukové podobě teď vychází díky vydavatelstvím Publixing a Ikar v podání Michala Ďuriše.
 
Pravidelné přehledy nových audioknih pro vás připravuje naposlech.cz