Zpět

Nové audioknihy 4/2019

zpráva, , 28.01.2019
Čtvrtý týden roku přinesl posluchačům deset audioknižních novinek. Pojďme si je všechny stručně představit v krátkém videu.
Vydavatelství Kanopa rozjelo už třetí sérii případů Sherlocka Holmese. Vznešený klient je první z 12 povídek Arthura Conana Doyla ze sbírky Z archívu Sherlocka Holmese, které opět čte Václav Knop. Na Audiolibrixu vychází každé pondělí.

Podobný model zvolila i Audiotéka pro svůj šestidílný ryze audioknižní seriál Stíny New Orleans, který byl v minulém týdnu završen dvěma posledními díly. Temný thriller s prvky hororu napsal Maciej Lewandowski, čte Petr Kubes.

Vydavatelství Vyšehrad připravilo detektivku Agathy Christie Vražda na faře. Role slečny Marplové se s humorem zhostila Růžena Merunková. Postavu vypravěče, vikáře Leonarda Clementa, a spoustu dalších postav si zahrál Otakar Brousek ml.
 

Zaslepení je už třetím románem norského spisovatele Jørna Liera Horsta s komisařem Williamem Wistingem, který se dočkal audioknižního zpracování. O tom, co vše může odstartovat nález pistole v domě po dědovi vypráví opět Zdeněk Kupka. Vydává Bookmedia.

Herec Jan Kanyza vypráví 33 pověstí o hradech a zámcích. V řadě z nich vystupují postavy z naší historie – císařové, králové a rytíři. Posluchači se díky poutavému zpracování mají možnost seznámit s historií našich nejnavštěvovanějších národních památek. Vydává Supraphon.

ProgresGuru vydalo dvojici audioknih s nejdůležitějšími texty o konfliktních situacích a strategii. Knihu rodinných tradic válečného umění napsal roku 1632 Jagjú Munenori, válečník a náčelník tajné služby. Knihu pěti kruhů napsal o jedenáct let později Mijamoto Musaši, neporažený bojovník, samuraj bez pána a nezávislý učitel. Obě čte Jan Hyhlík.

Není zvláštní, že šílení lidé vždy naleznou jeden druhého? Všechny krásné lži jsou znepokojivým příběhem s temnými postavami, které překračují veškeré hranice, a přitom bez úhony žijí ve svém světě. Napsal ho Peter Swanson, čte Zbigniew Kalina, vydává Bookmedia.

Supraphon sáhl do svého archivu a vydal digitálně spejblohurvínkovskou První pomoc 1, která vyšla poprvé v roce 1986. Úsměvně poučná třičtvrtěhodinka pochází z pera autorů Miloše Kirschnera a Ireny a Vladimíra Strakových a vedle právě Miloše Kirschnera coby Spejbla a Hurvínka v ní uslyšíme Helenu Štáchovou v roli Máničky.

Generál v záloze, odborník na bezpečnost Andor Šándor, projel téměř celý svět a umí o něm vyprávět. Ve své knize Planeta Země – Kruté místo k žití nabízí posluchačům příběhy, které změnily chod dějin, někdy doslova osudově. Čte Jaromír Meduna, vydává Audiotéka ve spolupráci s nakladatelstvím Daranus.