Zpět

Nové audioknihy 10/2019

zpráva, , 11.03.2019
Pravidelný přehled nových audioknih. Podívejme se opět, jaké nové audioknihy přinesl uplynulý týden.
Třiadvacet dopisů strážce vodní nádrže Jiřího Smrčka generálnímu řediteli povodí ožívá hlasem Zdeňka Svěráka. Tento držitel ceny za mimořádný přínos mluvenému slovu čte ze své zatím poslední knihy Strážce nádrže. Vydává Supraphon.

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Román DNA královny islandské krimi Yrsy Sigurdardóttir nyní vychází u OneHotBook jako audiokniha v interpretaci Kláry Cibulkové.

Popkulturní blitzkrieg slibuje novela Františka Kotlety Dos grojse genareraj, která knižně vyšla jako součást antologie Ve stínu říše vydavatelství Epocha. Nyní vychází samostatně v audiopodobě u stejného vydavatele a s hlasem Josefa Kaluži.

Původně devítidílnou rozhlasovou četbu na pokračování z románu Ivana Krause Medová léta vydává Radioservis jako audioknihu. Vtipný příběh mladého pihatého hrdiny s „naprostým nedostatkem ramen“ čte v režii Aleše Vrzáka sám autor.
 

Neústupný byznysmen čelí rodinné tragédii – zdá se, že jeho manželku zastřelila žárlivá guvernantka. Nebo to bylo celé jinak? Sedmý případ z archívu Sherlocka Holmese nese název Záhada na Thorském mostě, načetl ho Václav Knop a vydala Kanopa.

Plavec je prvotinou švédského spisovatele Joakima Zandera, v níž uvedl na literární scénu právničku Klaru Walldéen. Zvukovou verzi thrilleru o vině a zadostiučinění čtou Jan Hájek a Ivana Milbachová, vydávají Bookmedia.

Nová kompilace Denisy Kirschnerové Hurvínkův kouzelný gramofon představuje nejlepší dialogy Spejbla a Hurvínka z devadesátileté historie jejich nahrávání pro gramofonové společnosti. Uslyšíme tedy hlasy Josefa Skupy, Miloše Kirschnera i Martina Kláska a samozřejmě dalších. Vydává Supraphon.

Obrana před Babišem je audioknižní rozhovor Johany Hovorkové s Pavlem Šafrem, který popisuje změnu, jež se v České republice odehrála poté, co domácí oligarchové převzali mediální domy. Čtou Marcel Vašinka a Klára Sochorová, vydává Audiotéka.