Zpět

Nové audioknihy 22/2022

zpráva, , 07.06.2022
Uplynul sotva týden a už jsme tu s dalším přehledem nových audioknih. Vychází jich totiž opravdu moc a moc.
Radioservis například sáhnul do rozhlasového archivu a přinesl posluchačům pohádku Cirkus Svět s Borisem Rösnerem a dalšími. Vydává ji spolu s Témbrem.

Ten stojí i za další audioknihou Jany Bernáškové s názvem Coura. Je určena převážně ženským posluchačkám a prý se v ní pozná snad každá.

A opět Témbr, tentokrát se zvukovou podobou nejnovější knihy Andrewa Mayna Černý korál, v níž se na scénu vrací vyšetřovatelka Sloan McPhersonová. Čte Barbora Kodetová.
 


Čti mi! rozjíždí v interpretaci Libora Böhma další fantasy sérii Raymonda E. Feista. Dcera impéria zavede posluchače na druhou stranu trhliny.

Pikantní kulinářský „cestopis“ Jak nakrmit diktátora z produkce Radioservisu seznámí posluchače s příběhy životů osobních kuchařů známých diktátorů.

Jedeme na dovolenou a bereme si s sebou stejnojmennou sbírku deseti povídek soudobých českých autorů na téma cestování. Vydává ji Témbr.

Románový debut úspěšné dánské písničkářky Annette Bjergfeldtové Kodaňská Píseň písní vychází díky OneHotBook jako audiokniha v interpretaci Magdalény Borové.
 

Témbr připravil nejen pro dětské posluchače audioknihu La Fontainovy bajky v podání oblíbených interpretů Vyorálka, Fridricha, Molavcové, Vilišové nebo například Vlasáka.

Jan Vlasák ostatně přečetl také nový, už jedenáctý případ slavného pařížského komisaře. Audiokniha Maigret a zločin na vsi vychází v produkci OneHotBook.

Rodinné vztahy a svět z pohledu puberťačky, která je tak trochu „svá“ sleduje audiokniha Markéty Lukáškové Majonéza k snídani. V podání Pavly Dostálové ji vydává Voxi.

A s ženskou hrdinkou se můžeme setkat také v audioknize Maková válka R. F. Kuangové. Oceňovaný debut americké autorky čte Tereza Dočkalová, vydává OneHotBook.
 

Přežil Osvětim a sám sobě slíbil, že se bude každý den usmívat. Bestseller Nejšťastnější muž na zemi Eddieho Jaku čte Jan Kačer, vydává Dobrovský.

Vydavatelství Témbr rozšiřuje sérii případů vyšetřovatelky Kim Stoneové. Už čtvrtý v řadě má název Otevřený hrob a číst nám ho bude jako obvykle Jitka Ježková.

Rozrostla se také série Kane a Abel Jeffreyho Archera jehož audioknihami nás zásobuje vydavatelství Saga Egmont. Jan Šťastný se ptá: Povíme to prezidentce?

Herec, režisér, scenárista a v případě audioknihy Schweyk také vydavatel Franz Gilles von Jilek uvádí neskutečně skutečný příběh o tom, jak to doopravdy bylo.

Předlohu oscarového filmu Síla psa o tom, že zdání klame a že duše chlapáka je hlavně hromádkou frustrací, vydává v interpretaci Otakara Brouska ml. OneHotBook.
 

Audiokniha Smrt boha smrti Jaroslava Andrejse z produkce Joty, odkrývá v interpretaci Pavla Soukupa legendy a skutečnosti kolem atentátu na Heydricha.

Radioservis vydává Smrt talentovaného ševce – další případ kapitána Exnera v podání herce Tomáše Jirmana. Elegantní detektiv tentokrát neunikne vyšetřování ani na dovolené.

Spád, napětí i mistrovskou zápletku najdeme také v detektivce Snehulienka musí zomrieť, kterou v interpretaci Mária Zeumera vydávají Publixing a Tatran.

Voxi připravilo s Jitkou Ježkovou četbu knihy Arila: Stříbrné město. Jejího autora Radka Starého možná znáte pod jménem Sterakdary coby hráče a youtubera.

Stejný vydavatel, tedy Voxi, stojí také za young adult audioknihou Světlo a stíny z řady Griša americké autorky Leigh Bardugo. Číst nám ji bude Kristýna Skružná.

Ještě před vydáním knižní podoby si můžete od 10. června poslechnout novou audioknihu Dominika Dána Tajomný závoj. Čte Martin Mňahončák, vydává Publixing.
 

A pokud by toho napětí bylo pro vás málo, poslechněte si audioknihu Tramvaj plná strašidel Petry Braunové. Napínavý příběh pro děti čte Viktor Dvořák, vydává Témbr.

O něco méně napětí, ale o to více humoru si malí posluchači užijí s audioknihou Trpaslíci, Prasněhurka, děda a já Miloše Kratochvíla. Čte ji Lukáš Příkazký, vydává Témbr.

Stejný vydavatel a stejná cílová skupina. Velká kniha českých pohádek obsahuje přes 50 příběhů převyprávěných Pavlem Šrutem v podání Andrey Elsnerové a Martina Písaříka.

O něco málo odrostlejším je určena i poslední dnešní novinka – audiokniha Percy Jackson: Zloděj blesku. Vydává ji Voxi a číst vám ji bude Petr Neskusil.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.