Zpět

Nové letní audioknihy

zpráva, , 06.07.2022
Léto, prázdniny, dovolené, audioknihy. Podívejte se, jaké nové pro vás vydavatelé nachystali.
První v našem přehledu je Birlibán. Příběh neposlušného kluka, který putuje do vysněné země hraček napsal Eduard Petiška, čte Miroslav Táborský, vydává Tympanum.

Kateřina Beáta Bukáčková je autorkou a vydavatelkou audioknihy Devět, o tom že život ve své hluboké podstatě poskytuje pouze dary. Čte ji Simona Babčáková.

Bambook připravil už druhý příběh Veroniky Válkové z její série Kouzelný atlas putování časem. Audioknihu Egypt – V nitru pyramidy čte Jitka Ježková.

K posluchačům se dostává román Arthura Goldena Gejša, který možná znáte z filmového zpracování. Čti mi! povolalo k jeho interpretaci Jorgu Hruškovou.

Tympanum uvedlo na trh celou neapolskou tetralogii Eleny Ferrante. Její Geniální přítelkyně vychází v podání Taťjany Medvecké po částech i v audioknižním kompletu.
 

Už posedmé se setkáme s detektivem Harrym Boshem, tak jak ho ztvárňuje Ivo Gogál v audioknižní sérii vydavatelství Publixing a Slovart. Vyšla Hodina duchov.

Napínavý kriminální příběh ze staré Číny Frédérica Lenormanda Hodný, zlý a soudce Ti vydává Tympanum v interpretaci Václava Knopa.

Spolek Jsme MILA vydává audioknihu Hořím o lidskosti jako podstatě péče o staré a nemocné a povolalo k její interpretaci celou řadu hereckých osobností.

Vydavatelství OneHotBook navazuje na dříve vydanou audioknihu Stephena Frye Mýty. Vracejí se tedy staří řečtí Hrdinové, a to v podání Otakara Brouska ml.

A z produkce stejného vydavatele, tedy OneHotBook, pochází také další, už devátý případ oddělení Q. Chlorid sodný Jussiho Adler-Olsena čte Igor Bareš.
 

Saga Egmont znovu otevírá sérii kriminálek Camilly Läckberg, z níž některé už u nás vyšly. Audioknihu Ledová princezna, první z této řady, čte Dana Černá.

Slovenská vydavatelství Slovart a 582 vydávají s přispěním Fondu na podporu umenia audioknihu Pavla Vilikovského Letmý sneh. Čte ji Ady Hajdu.

Tympanum vydává ve své edici Dobrodruh dobrodružné vyprávění z dávného pravěku Lovci mamutů. Legendární knihu Eduarda Štorcha čte Tomáš Juřička.

Tomáš Fürbacher přečetl a vlastním nákladem vydal audioknižní podobu románu Mirka Elpla 
Marco Polo – Lev Benátský a doplnil ji působivou hudbou Ennia Morriconeho.

Jak uplatnit stoickou moudrost v každodenním životě poradí Donald Robertson v audioknize Myslet jako římský císař, kterou v podání Zdeňka Junáka vydává Audiolibrix.
 

Slovart a 582 připravili spolu s Fondem na podporu umenia také dvojici audioknih slovenského autora Rudolfa Slobody. Jak Narcis, tak Rozum čte Milo Kráľ.

Jednou z nejočekávanějších audioknižních novinek je jistě Noční brána Petera Maye. Sedmý případ série Akta Enzo čte David Matásek, vydává OneHotBook.

Ten také stojí za audioknihou Antoina de Saint-Exupéryho Noční let, při jehož psaní autor čerpal z osobních zkušeností pilota letecké pošty v Jižní Americe. Čte Hynek Čermák.

A do třetice OneHotBook, tentokrát s audioknižní podobou existenciální dystopie s prvky mysteriózního thrilleru Ondřeje Hübla Opona. Čte ho Lukáš Hlavica.

Témbr vydává Pilíře země Kena Folletta. První díl rozsáhlého historického románu nás hlasem Vasila Fridricha zavede do Anglie 12. století.

Vydavatelství Walker & Volf nahrálo s Lubošem Ondráčkem románový debut legendy české fantastiky Josefa Pecinovského Plástev jedu.
 

Témbr zase nesmrtelný příběh o lidské odvaze, nezdolnosti a zvídavosti Robinson Crusoe. Z nového moderního překladu Martina Pokorného čte Martin Stránský.

Yvona Bednarová napsala a vydala dobrodružný příběh pro děti s prvky fantasy Sajdra a Tyrhen objevují svět. Poslechneme si ho v podání Josefa Zýky.

Wisteria Books a Slovart spolu s Fondem na podporu umenia vydávají audioknihu o lidských osudech a přírodě Údolie ľalií Alexandry Pavelkové. Čte ji Judita Hansman.

S audioknihou Petra Holého Válka na Ukrajině: kontext pochopíte příčiny i východiska aktuální ruské invaze na Ukrajinu. Vydává ji Tympanum, čte autor a Gustav Hašek.

Ostravské OVA Audio vydává v interpretaci Dušana Urbana zvukovou podobu psychologického thrilleru s detektivní zápletkou Vytržení Petra Michálka.

A na závěr ještě nezvyklé memoáry oscarového herce Matthewa McConaugheyho. Audioknihu Životom na zelenú čte Marek Koleno, vydává Publixing a Motýľ.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.