Zpět

Nové audioknihy 29–30/2022

zpráva, , 31.07.2022
V dnešním přehledu Vám opět představíme ty nejčerstvější audioknižní novinky.
První z nich je Další prima mýtus – humorná fantasy Roberta Asprina. Úvodní příběh ze série čítající dnes skoro dvě desítky pokračování čte Gustav Hašek, vydává Tympanum.

Také Druhá šance Adama Pýchy posluchače zavede do fantastického světa a to jak do naší minulosti, tak vzdálené budoucnosti. Audioknihu vydává Dobrovský, čte Filip Švarc.

Proč je důležité vědět, co všechno nevíme, a umět změnit názor nám vysvětlí Adam Grant v audioknize Ještě to promysli. Tu v podání Tomáše Žilinského vydává Jan Melvil Publishing.

Wisteria Books vydávají slovenskou verzi audioknihy Justínka a asistenčný jednorožec Kateřiny Maďarkové. Co dělat s akutním nedostatkem fantazie vám poví Kristína Tormová.

Krátce po Ledové princezně přináší Saga Egmont další detektivku z pera švédské autorky Camilly Läckberg. Dana Černá vám tentokrát přečte příběh s názvem Kazatel.
 

Vydavatelství OneHotBook připravilo zvukovou podobu knihy Klikař Beny, která byla nominována na cenu Magnesia Litera 2022 v kategorii próza. Číst vám ji bude Jan Zadražil.

Témbr vydává novinku Petry Jirglové s názvem Nejdražší suvenýr. Nesmělý Čech, svůdná Mexičanka a jedna nečekaná love story – to vše v podání Roberta Hájka.

Ostravské QQ Studio oslovilo herce Norberta Lichého, aby přečetl Pohádky skřítka Obchodníčka – pro nejmenší i dospělé, vyprávěné s humorem a nadhledem.

Audiokniha Ruské storočie vojen Andreja Žiarovského mapuje vítězství a porážky od Stalina po Putina. Čte Martin Kaprálik, vydávají Wisteria Books.

Tympanum pro svou edici Legendy připravilo jednu z nejpozoruhodnějších povídek české fantastiky a literatury vůbec. Slavná Nemesis Ladislava Klímy zazní v podání Karla Dobrého.
 

Stejný vydavatel připravil první Tajný deník Adriana Molea. Mohli jste ho slyšet už kdysi dávno v podání Vojty Kotka, nyní ale vychází nekrácený v interpretaci Viktora Dvořáka.

V koprodukci vydavatelství Radioservis a Témbr vychází další případ inspektorky Lottie Parkerové, který napsala Patricia Gibneyová. Ukradené životy čte Lukáš Hlavica.

A na závěr zazní Zpověď inkvizitora. Zvukovou podobu historického románu Michaela Webera čte Norbert Lichý, vydává, i s chybkou ve jméně autora na obálce, OVA Audio.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.