Zpět

Nové audioknihy, kam se podíváš

zpráva, , 23.05.2021
Předávání cen Audiokniha roku nijak nezastavilo vydavatele v jejich produkci. Možná naopak.
Sesterská série irské autorky Lucindy Riley pokračuje ve slovenském audioknižním provedení druhým dílem Búrková sestra. Čte ho Zuzana Jurigová Kapráliková, vydávají Publixing a Tatran.

Audiokniha Ladislava Špačka Byznys etiketa a komunikace je určena všem, kteří chtějí dosáhnout úspěchu ve své profesi. V autorské interpretaci ji vydává Témbr.

Reportážní audioknihu Čas na odvahu můžeme brát jako součást předvolební kampaně. Představuje Roberta Šlachtu coby lídra jeho politického hnutí. Čtou David Prachař a Jakub Saic, vydává Témbr.

Tympanum připravilo Čuníkův supertajný deník. To už není politická agitka, ale dobrodružný příběh z pera britské autorky Emer Stampové určený převážně dětem. Čte ho Filip Sychra.

Audiotéka spolu s nakladatelstvím Jota vydala druhou část Dublinské trilogie Caimha McDonnella. Audioknihu Den, který nikdy nepřijde čte Filip Švarc.

 


Divokou přírodu máme přímo pod nosem – v zahradách a parcích, v mezerách v chodníku a v zemi pod svýma nohama. Audioknihu Divočina v zahradě čte Miroslav Táborský, vydává Kazda.

Filmová podoba humoristické prózy Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti patří do zlatého fondu české kinematografie. Nyní si ji můžeme poslechnout díky Janu Zadražilovi a vydavatelství OneHotBook.

Audiokniha Chyťte žida! je neobyčejně vtipnou a zároveň alarmující zprávou o dnešním Blízkém východě i o Evropě. Pro Audiotéku a nakladatelství Zeď ji přečetl Michal Isteník.

Posluchačům se konečně dostává prvotina Petry Soukupové K moři, za kterou získala Cenu Jiřího Ortena a nominace na Cenu Josefa Škvoreckého a Magnesii Literu. Čte Martina Frejová Krátká, vydává OneHotBook.
 

Na brněnský Cejl nás přenese audioknižní soubor 16 povídek současných českých autorů Krvavý Bronx. Vydává Radioservis v interpretaci Jany Štvrtecké a Michala Bumbálka.

Host a Audiotéka vydávají zvukovou podobu dlouho očekávaného pokračování české fantasy Petry Stehlíkové. Stejně jako Naslouchač a Faja, i Nasterea vychází v interpretaci Jitky Ježkové.

Anthony Robbins se bude snažit české posluchače přesvědčit, že ví, jak žít šťastný život naplněný spokojeností doma i v práci. Audioknihu Nekonečná síla čte Daniel Dítě a vydává Progres Guru.

Dětským posluchačům jsou určeny Nezbedné příhody malého Mňouka o dobrodružstvích mourovatého kocourka. Napsala a načetla Lenka Jakešová, vydává Čti mi!

Vychází také audioknižní zpracování čtvrtého dílu šestidílné románové ságy Ludmily Vaňkové o Karlu IV. a jeho době. Od moře k moři čte Pavel Soukup, vydává Audiotéka a Šulc-Švarc.

Svéráznou autobiografickou výpověď o celoživotním boji se závislostí na alkoholu napsal Tomáš Němčík. Jeho knihu Panáček vydává v interpretaci Martina Čevory Čti mi!

Originální fantastický příběh Susanne Clarkové Piranesi vydává v interpretaci Jaroslava Plesla a s hudbou Vladivojny La Chii vydavatelství OneHotBook.
 

Tympanum připravilo 110 let po prvním vydání dobrodružného románu Henryka Sienkiewicze Pouští a pralesem jeho zvukovou podobu v interpretaci Jiřího Klema.

Ještě před filmovou premiérou vydává Supraphon zvukovou podobu románu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Audioknižním posluchačům ji přečte Martin Hofmann.

Ostravské QQ studio připravilo v podání Davida Viktory zvukovou podobu knihy Příběhy o vynálezech, která dětské posluchače provede vývojem lidstva od ovládnutí ohně až po objevení Ameriky.

Vydejte se na objevitelskou výpravu za přírodou ve městě. A pusťte si k tomu audioknihu Půjdeš s námi ven? Petera Wohllebena v podání Martina Preisse a z produkce Nakladatelství Kazda.

Supraphon vydává audioknihu Jacquese Rupnika Střední Evropa je jako pták s očima vzadu. O české minulosti a přítomnosti čtou Václav Jílek, Miloslav König, Igor Orozovič a Karel Hvížďala.
 

Co kdyby se hrdiny pohádek staly běžné předměty? A co kdyby takové příběhy napsal Vlastimil Peška a spolu s ním přečetli Jiří Dvořák, Eva Lesáková a Helena Dvořáková? Střelené pohádky vydává AudioStory.

Každým pátkem se rozrůstá román Studie v šarlatové se slavným Sherlockem Holmesem. Na pokračování ho čte Václav Knop a vydává Kanopa.

Nakladatelství Epocha vydává spolu s Audiotékou další audioknihu ze série Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety Legie. O příběh Šprti & frajeři se autorsky postarala Sněgoňová, interpretačně Martin Stránský. 

Vášeň je na nic! Práci snů získáte díky dovednostem. Audioknihu Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cala Newporta vydává v interpretaci Ondřeje Halámka Jan Melvil Publishing.
 

OneHotBook vydává v podání Terezy Hofové audioknihu Truhla času – oceňovanou knihu pro mladé čtenáře z pera islandského spisovatele a aktivisty Andri Snær Magnasona.

A stejný vydavatel připravil také zvukové zpracování románu Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem, který možná znáte z filmu s hlasem Kevina Costnera. Tentokrát si ho poslechněte s Janem Vlasákem.

Kapitán Stein a notář Barbarič vyšetřují svůj pátý případ. Historickou detektivku Juraje Červenáka Vlk a dýka vydávají v interpretaci Marka Geišberga Publixing a Slovart.

Dnešní přehled audioknižních novinek uzavírá Zánik samoty Berhof. Vydavatelství Tebenas pro četbu tohoto slavného románu Vladimíra Körnera povolalo Igora Bareše.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz