Zpět

Nové audioknihy nic nezastaví!

zpráva, , 24.05.2020
Představujeme 24 titulů, které v uplynulých dvou týdnech připravili audioknižní vydavatelé.
Bez naděje je romantický příběh americké spisovatelky Coleen Hooverové. O tom, zda je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím bude posluchačům vyprávět Veronika Khek Kubařová. Audioknihu vydává Témbr.

Proč se lidé ptají, kde se vidíte za deset let? Proč se raději nezeptají, kde se vidíte teď? Audioknihu Nicka Martina Co se do životopisu nevešlo s podtitulem 6 let kolem světa čte Michal Jagelka, vydávají Autreo a Marco Polo.

Temný thriller o pozvolném propadu do deprese vyvolané dávným traumatem Černooká je románovým debutem české autorky Anny Musilové. V audioknižní podobě ho v interpretaci Veroniky Lazorčákové vydává Témbr.

Fantastický pan lišák je klasický příběh Roalda Dahla o jednom vychytralém plánu. Možná ho znáte z originální filmové adaptace Wese Andersona, teď vychází v Tympanu jako audiokniha v podání fantastického Davida Novotného.
 

Devět děsivých příběhů vznášejících se v temnotě mezi retro hororem 80. let a literárním stylem new weird. Povídky Philipa Fracassiho Hleď, prázdnota vydává ve zvukové podobě v interpretaci Otakara Soviny vydavatelství Čti mi!

Jeden z nás je nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Audioknižní sérii vydává Euromedia Group pod značkou Témbr a čtou Martina Hudečková a Libor Hruška.

Evergreenem všech našich přehledů nových audioknih jsou historické detektivky Vlastimila Vondrušky, které vydává Tympanum. Jičínské pole mrtvých jsou dalším případem Jiřího Adama z Dobronína, který čte Jan Hyhlík.

Posluchači se po dlouhé době konečně dočkali dalšího příběhu ze série s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou Jefferyho Deavera. V audioknize Kamenná opice se oba vracejí v podání Jana Vondráčka a v produkci vydavatelství OneHotBook.
 

Manuál zralé ženy je veselou audioknihou povídek o rodině, lásce a o ženách, které umí žít navzdory tomu všemu blbému, co je potká. Povídky plné lásky a absurdních situací napsala a čte Halina Pawlowská, vydává Voxi.

Krutý, tragický a hluboce dojemný thriller Milé dítě je debutem Romy Hausmannové. U nás vychází ve zvukové podobě ještě před klasickou knihou v podání Jany Holcové, Jakuba Žaluda a Lumíry Přichystalové pod vydavatelskou značkou Témbr.

Současně s vysíláním rozhlasové četby na pokračování z knihy Jana Němce Možnosti milostného románu vydává Radioservis i její audioknižní podobu. Román nominovaný na cenu Magnesia Litera čtou Ondřej Brousek a Anna Brousková.
 

Dokáže novodobý kovboj přežít v postapokalyptickém světě? Dokáže najít Stephena Kinga? A co je sakra to obludné monstrum, které si to po nocích štráduje městem? Audioknihu Martina Štefka Mrtví kráčí po zemi čte Martin Čevora, vydává Čti mi!

Dominik Landsman, autor populárních Deníčků moderního fotra, už vysvětlil, že rodičovská dovolená není žádná dovolená. Teď se ke slovu dostává Čeněk. Audioknihu Na chalupě s moderním fotrem v interpretaci Jana Maxiána vydává Témbr.

Supraphon sestavil nový výběr toho nejlepšího z tvorby pro děti určený nejen začínajícím posluchačům. Audiokniha Nejlepší příběhy pro nejmenší obsahuje hodinu a čtvrt příběhů českých autorů v podání českých herců.

Nejslavnější dílo klasika vědecko-fantastického žánru Briana W. Aldisse je křišťálově čistým příkladem napínavé sci-fi, která je přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Audioknihu Nonstop vydává v interpretaci Davida Matáska Tympanum.

Milovníky Hry o trůny George R. R. Martina jistě potěší vydání audioknihy Oheň a krev. Fascinující kroniku dějin rodu Targaryenů, předcházející ději slavné ságy čte František Dočkal a vydává Tympanum.
 

Šestou částí pokračuje desetidílná série Ilky Pacovské Sedmý smysl. Tentokrát se ocitne v ohrožení života nejen Hanka, ale i mnoho dalších kolem ní. Audioknihu Otrocká krása vydává Čti mi! v interpretaci Margit Vinklárkové.

Starobylé spojení mezi spiritualitou a vášnivou láskou se v moderní době ztratilo v hlubinách nevědomí. Důsledkem je zřetelný pocit nespokojenosti v mezilidských vztazích. Audioknihu Posvátná prostitutka Nancy Qualls-Corbettové čte Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.

Pět kroků k tomu, jak už nežít spolu, ale přesto šťastně popisuje kniha Rozcházení Katherine Woodward Thomasové. Ve zvukové podobě ji čte Hana Tomáš Briešťanská a vydává Jan Melvil Publishing.

Podtitul knihy sociologa Daniela Prokopa Slepé skvrny zní O chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti. Tématům, která ovlivňují kvalitu života v Česku dal hlas Jakub Saic, audioknihu vydávají Host a Audiotéka.

Stínadla se bouří jsou druhým dílem slavné trilogie Jaroslava Foglara. Nečekaná zpráva o znovunalezeném ježkovi v kleci spustí smršť nových událostí, vontské hnutí ožije a schyluje se k volbě Velkého Vonta. Čte David Matásek, vydává Albatros.
 

Timothy Snyder ve své knize Tyranie ukazuje, že kolaps společnosti, demokracie a morálky i naše osobní selhání v podmínkách politických krizí nejsou nic nepředstavitelného. Audioknihu Tyranie čte Jan Szymik, vydávají Audiotéka a Bookmedia.

Románové zpracování skutečného případu tzv. Svatobořických dětí napsala Jitka Neradová. Dojemný a napínavý příběh o válce, předčasné ztrátě dětství i touze přežít Ukradené dětství teď ve zvukové podobě a v interpretaci Dany Černé vydává Tebenas.

Román Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Touto detektivní groteskou se Fredrik Backman vrací ke kořenům svého psaní, především k fenomenálnímu Muži jménem Ove. Čte Otakar Brousek ml. vydává OneHotBook.