Zpět

Nové audioknihy svátečního týdne

zpráva, , 08.11.2020
Týden kolem 28. října přinesl kromě střídání některých ministrů také řadu nových audioknih. Třeba dlouho očekávaný Stín větru nebo Nesbøho Pentagram.
Dnešní přehlídku novinek otevírá Alenka a Krakonoš. Půvabné vyprávění o malé holčičce a jejích zvířecích kamarádech vydává v podání Nadi Konvalinkové Tympanum.

Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely prozradí audiokniha Být normální je na hovno, kterou v interpretaci Jiřího Miroslava Valůška vydává pod vlastní značkou Audiolibrix.

Pět kapitol ze života Olgy Havlové natočil Český rozhlas s Jiřím Ornestem pod titulem „Člověk má dělat to, nač má sílu“. Nyní vycházejí coby audiokniha v koprodukci vydavatelství Témbr a Radioservis.

Druhé jmenované připravilo také vtipné vyprávění mladého lékaře Doktor na moři. Richard Gordon v něm navázal na svého úspěšného Doktora v domě. Čte Martin Písařík.
 

Také Fulmaya na rázcestí je pokračováním, a sice úspěšné literární prvotiny slovenské hudebnice a herečky Doroty Nvotové a jejího nepálského alter ega Fulmaya. V autorské interpretaci vydávají Publixing a Slovart.

Za „jeden z nejambicióznějších hororových románů posledních let“ označil Washington Post knihu Imaginární přítel Stephena Chboskyho. Pro české posluchače ji čte Igor Bareš a vydává Témbr.

Audioknihu HOT: Jak uspět v digitálním světě Filipa Dřímalky může dobře charakterizovat vysvětlení zkratky z jejího názvu: Humans, Organizations, Technologies. Čte ji Jakub Hejdánek, vydává Jan Melvil Publishing.

Král Králů Wilbura Smithe je zatím poslední vydanou knihou ze ságy rodu Ballantyneů, ale k audioknižním posluchačům se dostává jako první. Čte ji David Matásek, vydává Audiotéka a Alpress.

To mrazivý thriller Jozefa Kariky o přátelství a lásce, která se změnila ve smrtelnou nenávist, vychází díky Publixingu a Ikaru pěkně od začátku. První díl románu Na smrť čte Mário Zeumer.
 

Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny vtáhnou malé posluchače i jejich dospělé přátele do světa, kde je vše vzhůru nohama! Čte je Otakar Brousek ml., vydává Tympanum.

Po celý rok k českým posluchačům připlouvala fantasy série Ilky Pacovské Sedmý smysl v interpretaci Margit Vinklárkové. 10. dílem Naučte mě zabít draka se završuje. Vydává Čti mi!

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej je příběh určený především dětem od pěti let. Pohádku Gabriely Futové o skřítcích vydávají v podání Romana Pomajba Wisteria Books.

Audioknižní posluchači museli dlouho čekat na vydání 5. holeovky Joa Nesbøho Pentagram. Nakonec ji dostávají z vydavatelství Voxi a v interpretaci Davida Matáska.
 

Společnost Class představuje dětským posluchačům Slovensko, jeho krajinu a zvyky ve čtyřech audioknihách v podání Jozefa Lapšanského. Vždy po dvou dílech mají Prázdniny s deduškom a Vodné dobrodružstvá.

Stín větru Carlose Ruize Zafóna je literárním thrillerem s prvky historického, gotického i detektivního románu. Právě vyšel u OneHotBook v interpretaci Gustava Haška.

Stejný vydavatel připravil další audioknižní poirotovku s Lukášem Hlavicou. V detektivce Agathy Christie Viděla jsem vraždu vyšetřuje Hercule Poirot smrt jedné vychloubačné slečny.

Websterovci jsou pavoučí rodinka zažívající bláznivá dobrodružství v populárním slovenském televizním seriálu. Teď se s nimi můžou seznámit také posluchači dvou audioknih v podání Richarda Stankeho.

A nakonec další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu tak jak jej napsal Vlastimil Vondruška. Záhada zlaté štoly vychází v interpretaci Aleše Procházky u vydavatelství Tympanum.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz