Zpět

OneHotBook v roce 2016

zpráva, , 08.03.2016
V loňském roce připravilo OneHotBook pro audioknižní posluchače více než třicet novinek a podle katalogu se zdá, že v tomto tempu nehodlá polevit ani letos. Podívejme se společně, co pro rok 2016 chystá.
Na oficiálních stránkách www.onehotbook.cz lze najít audioknihy, které jsou k vydání připraveny nejdříve. Mezi nimi je další z detektivek Joa Nesbøho s Harry Holem v hlavní roli – v řadě druzí Švábi zazní opět v interpretaci Hynka Čermáka. Volného pokračování se dočkají i loňští Bohové Gothamu – také Lovci vran z pera Lyndsay Fayeové a v podání Martina Písaříka vykreslují fascinující a autentický obraz americké metropole poloviny 19. století. Příběhem Ve slepé uličce bude pokračovat i řada případů komisaře Wallandera – její interpret Jiří Vyorálek tentokrát posluchače zavede do roku 1994 k pátrání po sériovém vrahovi. V den výročí narození Karla IV., tedy 14. května 2016, vyjde i druhá ze tří historických audioknih podle Josefa Bernarda Prokopa – v podání Jiřího Dvořáka vychází pod názvem Karel IV. – Císař a císařovna.
 

Více o rozjetých sériích se lze dozvědět z tištěného katalogu, který OneHotBook přikládá ke svým audioknihám. Ten slibuje ještě v pořadí pátou holeovku Pentagram (Hynek Čermák), Složku 64 Jussiho Adler-Olsena (Igor Bareš), Tanečníka Jefferyho Deavera (Jan Vondráček), Čtvrtou oběť Petera Maye (Martin Myšička, Jana Plodková), Buzz Anderse de la Motte (Jan Zadražil, Petra Špalková, Jan Vondráček), třetí Mycelium Vilmy Kadlečkové (Plesl, Stryková, Issová, Vlasák a další), další dva díly ze série PAX pro mladé posluchače (Jan Vondráček) i Doktora Proktora a konec světa. Možná... (David Novotný). Konkrétní termíny vydání OneHotBook zatím neuvádí.

Brzy se ale snad můžeme těšit na Paní Hemingwayovou od Naomi Woodové – vyprávění čtyř osudových žen slavného spisovatele zazní z úst Dany Černé, Jany Strykové, Petry Špalkové a Taťjany Medvecké. Milovníky atmosféry trilogie Lewis Petera Maye jistě potěší jeho Ostrov Entry – příběh o vraždě ve skotské komunitě na kanadském ostrově uslyšíme z úst Jiřího Dvořáka. Fredrik Backman, jehož Muž jménem Ove se stal absolutním vítězem ceny Audiokniha roku 2014, se vrací s příběhem pasivně agresivní a zpomalené báby Tady byla Britt-Marie – interpret audioknihy zatím nebyl oznámen, ale věřme, že OneHotBook bude mít opět šťastnou ruku. Temné kouty jsou dalším thrillerem Gillian Flynnové – autorky už vydané Zmizelé a Ostrých předmětů. Odstartovat by měla detektivní série Åsy Larssonové s hlavní postavou Rebeckou Martinssonovou – Sluneční bouře vyjde v interpretaci Jany Strykové.
 

Dočkat bychom se měli i dříve ohlášeného románu Haruki Murakamiho Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování (Martin Myšička), Dívky, která spadla z nebe Simona Mawera, Nabokovovy Lolity (Miloslav Mejzlík) či zvukové adaptace románu Jsou světla, která nevidíme Anthonyho Doerra, který získal Pulitzerovu cenu 2015. Neméně zajímavým by mohl být i diptych Joa Nesbøho Krev na sněhu a Půlnoční slunce. OneHotBook potěší i příznivce sci-fi (legendární Duna Franka Herberta v interpretaci Marka Holého a Jany Strykové) a fantasy (Píseň krve Anthony Ryana).

Dětské posluchače jistě osloví plánované audioknihy podle Eduarda Petišky (Staré egyptské a mezopotámské báje a pověsti a Sedmikráska), Pohádky k neuvěření montypythonovského Terryho Jonese či známý Nekonečný příběh. Českou humoristickou literaturu v plánech OneHotBook zastupuje Evžen Boček se svým Deníkem kastelána a Dominik Ladsman s druhým Deníkem moderního fotra. V interpretaci Filipa Švarce OneHotBook připravuje i biografický pohled na práci, život a myšlení úspěšného vizionáře Elona Muska.

Ambice vydavatelství OneHotBook pro nadcházející měsíce jsou nemalé, plány odvážné a pro audioknižní posluchače velmi lákavé. Nechme se překvapit, které z plánovaných titulů se podaří realizovat v tomto roce.