Zpět

Přehlídka audioknižních novinek konce listopadu

zpráva, , 01.12.2021
Milí posluchači, připravili jsme pro vás další z přehledů audioknižních novinek.
Jako první se podle abecedního pořadí hlásí Jakub Ptačin. Jeho 53 pokusov, ako byť lepší přináší dokonce ještě 4 další pokusy navíc. Čtou Marek Koleno, autor a Dominika Morávková.

OneHotBook uvádí druhý díl románu Agnes a Zakázaná hora Veroniky Hurdové. Také Agnes a ostrov Stínů čtou Veronika Khek Kubařová a Hynek Čermák.

Jsou díla, u kterých čas a prostor nehrají roli. Babička Boženy Němcové je toho jasným důkazem. I proto nyní vychází v interpretaci Magdalény Borové u vydavatelství Témbr.

Radioservis zase připravil Ďáblův nápoj – první ze zamýšlené série rozhlasových her Vlastimila Vondrušky. Hrají Viktor Preiss, Tomáš Töpfer, Filip Kaňkovský, Tereza Dočkalová a další.
 

Supraphon stojí za zvukovou podobou literární předlohy legendárního československého televizního seriálu. Dva písaři vycházejí jako dvojhlasá četba s Miroslavem Táborským a Václavem Koptou.

Jan Žáček napsal a ve svém vydavatelství Riafilm vydal audioknihu Ježíšek. Herec Libor Hruška vypráví tradiční příběh, který si jistě rádi poslechnete nejen o Vánocích.

Ještě před vydáním knižní podoby vychází Mačacia stopa Dominika Dána coby audiokniha. O tom, kam mizí chlapci z prominentní čtvrti bude číst Martin Mňahončák. Vydává Publixing.

Pro všechny, kteří bojují s hmotností a mají za sebou třeba i neúspěšné redukční pokusy vydává Autreo Manuál úspěšného hubnutí Martina Matoulka. Čtou ho Jan Eisler a Lucie Burdová.

OneHotBook rozšiřuje řadu svých maigretovek s Janem Vlasákem. Desátý případ má název Můj přítel Maigret a komisař v něm bude vyšetřovat vraždu muže, který tvrdí, že byl jeho přítelem.
 

Můj život mezi slzami a smíchem jsou memoáry jedné z nejpopulárnějších českých hereček, Jiřiny Bohdalové. Ta se ujala i jejich audioknižního načtení. Vydávají Práh a Euromedia Groups.

O tom, že i kniha o stáří může být osvěžující, moudrá a ne mudrlantská vás chce přesvědčit Diana Athill. Její knihu Niekde ku koncu čte Božidara Turzonovová a vydávají Wisteria Books a Aspekt.

V audioknize Odovzdávanie ohňa se její autor Peter Podlesný snaží dostat k mužům to, co měli přirozeně získat od svých otců. Vychází v interpretaci Juraje Smutného u Publixingu.

A ještě jedna slovenská audiokniha. Ta udělá radost především dětem. Wisteria Books vydávají kultovní Osmijankové rozprávky Kristy Bendové v podání osmi slovenských interpretů.
 

Audiotéka a Moba připravily už pátý díl série Františka Niedla Rytíři z Vřesova s názvem Rozervané království. Už jste zvyklí, že se posluchačům dostává v interpretaci Martina Zahálky.

Dříve si lidé psali deníky, Rembrandt si občas kreslil rychlé skicy, dnes si mladí fotí selfíčka. Marek Orko Vácha se naučil Selfíčka psát. V autorské interpretaci je vydává Slyš.to.

Petra Nesvačilová je herečka, režisérka a žena, která miluje život. A také autorka a interpretka audioknižního souboru krátkých fejetonů, povídek a úvah Skutečná. Vydává ho Témbr.

Podaří se Mantichorovi najít způsob, jak ochránit nevinné? Čti mi! vydává v interpretaci Libora Böhma audioknihu Stříbrná díra – třetí novelu ze světa Křivého ostří Martiny D. Antonína.

K posluchačům se konečně dostává druhý díl bestselleru Karin Lednické Šikmý kostel. Románová kronika pokračuje lety 1921–1945 v interpretaci Jana Szymika. Vydává ji Radioservis.
 

Témbr vydává v podání Tomáše Hanáka audioknihu Tři kapitoly. Jazykově vybroušené kratší prózy Daniela Hradeckého Dumdum, Výlety s otcem a Vikštejn.

Malým posluchačům je určena audiokniha Voolik na cestách Tomáše Rychetského. Jeho projekt si klade za cíl šířit radost a myšlenku, že každý jsme jedinečný. Čte Veronika Březinová.

Audiotéka vydala v interpretaci Zuzany Slavíkové audioknihu Země nomádů americké autorky Jessicy Bruder. O lidech, kteří se zbavili skoro všeho a získali svobodu, kterou ani nečekali.

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz