Zpět

První nové audioknihy roku 2022

zpráva, , 09.01.2022
Nových audioknih se letos už vyrojilo požehnaně. Přibalili jsme k nim i několik z konce minulého roku.
Česká série detektivek Dominika Dána s hlasem Martina Stránského se, zdá se, bude dále rozrůstat. Co myslíte, dožene slovenskou řadu? Audioknihu Básník vydává Publixing.

OneHotBook vydalo nejen pro příznivce kultovního televizního seriálu Červený trpaslík jeho audioknižní podobu. První díl nazvaný Nekonečno vítá ohleduplné řidiče čte Kamil Halbich.

Pohádkový soubor Hukoža páá je audio úpravou dětských představení alternativního loutkového divadla Buchty a loutky. A i tady bychom mohli klidně použít slovo kultovní. Vydává Tympanum.

Čti mi! připravilo audioknižní podobu dobrodružné novely Valerije Brjusova Hvězdná hora. Více než 120 let starý text vychází v novém překladu a v interpretaci Jindřicha Zřídkaveselého.
 

Nová antologie tuzemské fantastiky Krásky a vetřelci přináší to nejlepší, co se dá napsat o střetu mezi mimozemšťany a lidmi. Vydává ji Audiotéka a Epocha v podání Terezie Taberyové a Jakuba Saice.

Publixing a Tatran vydávají další z knih popularizátora vědy Neila deGrasse Tysona. Audokniha Listy od astrofyzika je souborem stručných odpovědí na zvídavé otázky. Čte Peter Kočiš.

Posuňte své možnosti, vyhněte se vyhoření a dosáhněte nejlepších výsledků díky nové vědě o úspěchu. Audioknihu Na vrcholu vydává v interpretaci Daniela Dítěte Progres Guru.

Tympanum připravilo pro malé posluchače audioknižní podobu knihy Aloise Mikulky O zvířátkách a divných věcech. Pohádky plné snových příběhů vypráví Viktor Preiss.
 

Postava Viktorky z Babičky Boženy Němcové inspirovala Jaroslava Seiferta k básnickému ztvárnění jejích osudů i citů. Píseň o Viktorce vydává AudioStory v přednesu Miloně Čepelky.

Paula Hawkins sice nechrlí nové romány závratným tempem, o to větší pozornosti se ovšem těší. Po Dívce ve vlaku a thrilleru Do vody přichází Pomalu hořící oheň. Čte ho Jitka Ježková, vydává Témbr.

Historická série Simona Scarrowa, kterou otevřel příběh Pod znakem orla, vychází díky Audiotéce pěkně postupně. Pretorián je už jejím jedenáctým dílem. Všechny je čte Marek Holý.

Také Legie Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové se v audioknižní podobě utěšeně rozrůstá. Audioknihu Rudý vrabčák, o kterou se autorsky postaral Kotleta, čte Martin Stránský. Vydává Epocha.
 

Samotář je románovou prvotinou britského autora S. R. Whitea, který má za sebou několik let aktivní služby u policie. Audioknižní podobu vydává Host s Audiotékou, čte Barbora Goldmannová.

Český investigativní novinář Radek Kedroň se v knize Sněžím! Deník bílé mafie zaměřil na rozkrytí machinací a korupce v českém zdravotnictví. Čte Zdeněk Mahdal, vydává Audiotéka.

Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat. OneHotBook vydává v podání osmi interpretů audioknihu Niny Špitálníkové Svědectví o životě v KLDR.
 

Progresguru vydal audioknihu Šest klobouků představující stejnojmennou teorii Edwarda de Bona. Poslechněte si ji v podání Jana Faltýnka a zvyšte efektivnost svého myšlení.

Audioknihu Šum s podtitulem O chybách v lidském úsudku si po jejím poslechnutí zařadíte do knihovny hned vedle Myšlení rychlé a pomalé. Napsal Kahneman, vydal Melvil, čte Kapitančik.

Saga Egmont nepřestává české posluchače zásobovat audioknihami populárního Jeffreyho Archera. Tentokrát přišla řada na thriller Věc cti, který vychází v interpretaci Miroslava Etzlera.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz