Zpět

Radioservis láká na jaro

zpráva, , 15.02.2015
Posluchači zatím na první letošní audioknižní titul Radioservisu čekají. Soudě podle edičního plánu, nezůstane ale jejich čekání nenaplněno. Na jaro totiž vydavatelství Českého rozhlasu chystá hned několik pozoruhodných kousků.
Hned v březnu vyjde Dobrodružství Billa Madlafouska – nahrávka, kterou jsme mohli slyšet loni v únoru na Rádiu Junior. Deset příběhů z úspěšné knížky pro děti přečetl Oldřich Kaiser v režii Natálie Deákové. Milovníky Betty MacDonaldové jistě potěší vydání rozsáhlé četby její knihy Co život dal a vzal. O interpretaci jednotlivých částí románu se postaraly Martina Hudečková, Taťjana Medvecká a Vilma Cibulková. V celkem třiceti dílech budou vyprávět o řadě zaměstnání, kterými autorka prošla v době hospodářské krize, o pobytu v tuberkulózním sanatoriu a o životě v novém domě na ostrově s novým manželem a dětmi.

Zklamáni nebudou ani příznivci detektivek, které jsou v oblasti mluveného slova stále velmi žádány. Radioservis na jaře přispěchá hned se dvěma tituly. Prvním je čerstvá novinka, kterou Český rozhlas odvysílal na přelomu roku. Ve čtyřdílné dramatizaci románu P. D. Jamesové Zahalte jí tvář účinkují v režii Vlada Ruska například Dana Syslová, Aleš Procházka, Jaroslav Plesl, Dana Černá, Kamil Halbich a Jana Stryková. Staršího data je naopak nahrávka prvního společného případu Sherlocka Holmese a dr. Watsona Studie v šarlatové. Natočil ho v roce 1989 režisér Karel Weinlich s Oldřichem Kaiserem coby Holmesem a Jiřím Lábusem jako dr. Watsonem. V hodinové dramatizaci dále zazní hlasy Tomáše Töpfera, Jiřího Samka, Petra Pelzera, Jana Schmida, Jany Synkové a Petra Pospíchala.
 

Radioservis dále oznámil vydání reedice rozhlasové dramatizace Vojna a mír v režii Jiřího Horčičky. S jeho prací se pak budeme moci setkat ještě jednou a to při poslechu Bídníků ve hvězdném obsazení (Radek Brzobohatý, Vladimír Brabec, Jiří Plachý, Simona Stašová, Eduard Cupák, Jan Šťastný). V koprodukci s OneHotBook vyjde Nesmrtelný Etrusk Miky Waltariho – rozhlasová dramatizace z roku 2014 v režii Hany Kofránkové. V tomtéž roce nahrálo brněnské rozhlasové studio s Igorem Barešem Čapkova Hordubala. Také tato desetidílná četba vyjde krátce po svém odvysílání na CD jako audiokniha. Patrně v dubnu vyjdou další dva díly série Nebojte se klasiky! – Nápoj lásky a Traviata tak uzavřou čtveřici italských oper.

Z nabídky Radioservisu si na jaře bude moci vybrat téměř každý – děti, milovníci detektivek i klasické literatury, příznivci četby i rozsáhlých dramatizací. Nezbývá než se těšit.