Zpět

Velikonoční nadílka nových audioknih

zpráva, , 18.04.2022
Milí přátelé, pojďme se spolu podívat, jaké nové audioknihy můžeme poslouchat v těchto dnech.
Ondřej Neff převyprávěl příběh knihy Julese Verna 20.000 mil pod mořem. Poslechněte si ho v interpretaci Martina Preisse v audioknize z produkce vydavatelství Tympanum.

To připravilo také zvukovou podobu knihy Ondřeje Sekory Brouk Pytlík, která právem patří  do zlatého fondu dětské literatury. Čte ji Jaromír Meduna.

OneHotBook završuje audioknihou Černá píseň fantasy dilogii Anthonyho Ryana Čepel krkavce. Příběh Vélina Al Sorny vyprávějí Ivan Lupták a Jan Teplý.

Témbr přispěchal s vydáním zvukové verze nové knihy Ladislava Špačka Dědečku, vyprávěj o Praze. Jak jsme u této série pro děti zvyklí, autor se ujal i interpretace.
 

To Martin Goffa nechává svého hrdinu Mika Syrového audioknižně ožívat ústy Martina Preisse a Libora Hrušky. Nejinak je tomu i v případu Dítě v mlze z produkce Témbru.

A dočkali se také fanoušci Jefferyho Deavera, kterým OneHotBook přináší už šestý případ ze série s Lincolnem Rhymem. Audioknihu Dvanáctá karta čte Jan Vondráček.

Co tě nezabije, to se vrátí a zkusí to znovu. Tympanum vydává v interpretaci Tomáše Voženílka audioknihu Václava Cílka Jak přejít řeku o společnosti, přírodě a nás samých.

Pro posluchače je nově připravena druhá polovina románové epopeje Jih proti Severu, oceněné Pulitzerovou cenou. Čte Martina Hudečková, vydává OneHotBook.

NAPA Records vydalo vzpomínkovou audioknihu Patti Smith Just kids – Jsou to jen děti. O zpěvaččině vztahu s fotografem Robertem Mapplethorpem čte Anita Krausová.
 

Vizionářský román Kallocain švédské autorky Karin Boyové je jedním z klasických děl žánru sci-fi. Audioknihu vydává Tympanum v interpretaci Davida Matáska.

Pod značkou Radioservis vychází rozhlasová úprava Moliérovy hry Lakomec. V režii Lukáše Hlavici se audioknižním posluchačům v hlavní roli představí Ivan Trojan.

Wisteria Books vydávají v podání Jana Oľhové audioknihu Mama milovala Gabčíka. Kdo byla Anna Malinová a jakou roli hrála ona a její dcera v Gabčíkově životě?

Po dlouhé době se audioknižní vydavatel vrací k tvorbě pro děti Miloše Kratochvíla. Tentokrát se Témbr rozhodl s Klárou Oltovou nahrát pohádkový příběh Modrý Poťouch.

Vydavatelství Audiolibrix vydává další kousek od Michaela Hyetta. Nejlepší rok vašeho života s podtitulem Jak dosáhnout svých cílů v pěti krocích čte Jáchym Šíma.
 

O tom, že mezi láskou a nenávistí je velmi tenká hranice vypráví erotický román Nemali by sme. Čtou Martin a Zuzana Kaprálikovi, vydávají Publixing a Ikar.

Jako audiokniha vychází také Wellsův Ostrov doktora Moreaua. Vydává ho Tympanum ve své edici Dobrodruh v interpretaci Václava Knopa.

AudioStory vydává vzpomínkovou audioknihu Juraje Martoníka Paměti česko-slovenského diplomata napříč režimy. Poslechneme si ji v podání Zbyška Horáka a Radka Hoppeho.

A ještě jednou Tympanum a ještě jednou audiokniha pro děti. Je jí Pískací kornoutek Jiřího Kahouna, který vychází v interpretaci Pavla Zedníčka.

Supraphon zase uvádí méně známé, ale o to více zajímavé Podivuhodné pohádky Boženy Němcové. Čtou je Aňa Geislerová a Anna Kameníková.

Pro mnohé překvapivého interpreta má audioknižní novinka Stephena Kinga z produkce vydavatelství OneHotBook. Povznesení vám totiž přečte Jiří Lábus.
 

Spící město je první díl trilogie Martina Vopěnky určené větším i menším dětem a jejich spícím rodičům. Filmovou verzi jste možná viděli, audioknižní čte Jan Holík a vydává Témbr.

Vtipně a zajímavě o československém trampingu vypráví kniha Fredyho Schuberta a Mikiho Ryvoly Stopou toulavou. Ve zvukové podobě ji vydává Čti mi! v podání Milana Šmída.

Audioknižní posluchači si mohou dopřát nový příběh Josefa Veselky ještě před vydáním tištěné knihy. Povídky z lékařského prostředí Špitál čte Vladislav Beneš, vydává Témbr.

Voxi završuje audioknižní stínadelskou trilogii Jaroslava Foglara. Závěrečné Tajemství Velkého Vonta odhalí hlas této série – David Matásek.

Svou novinkou přispělo také vydavatelství Audioberg. To vydává audioknihu Voda na Marsu – první krátkou povídku ze série Neffova odysea 2022. Čte ji Petr Čtvrtníček.

Radioservis právě vydal vtipnou detektivku Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany Vražda se zárukou. Případ detektivní kanceláře Ostrozrak čte Michal Bumbálek.

A na závěr ještě Zákon neviny Michaela Connellyho. Ve slovenském překladu a v podání Marka Kolena ho vydává Publixing a Slovart.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.