Zpět

Bystrouška ocenila nejlepší dětské audioknihy

zpráva, , 29.09.2018
Vedle již zavedené ankety Audiokniha roku vyhlašuje Asociace vydavatelů audioknih letos poprvé také Ceny Bystrouška, zaměřující se na dětské audioknihy. Nejpodstatnější odlišností od dětské kategorie Audioknihy roku je, že o vítězích Cen Bystrouška rozhoduje sama cílová skupina – tedy děti.
Ceny Bystrouška si kladou za cíl zapojit do výběru a hodnocení audioknih samotné cílové posluchače. Porotu tedy tvoří děti, které mají zkušenosti s hlasovou a literárně-dramatickou tvorbou, například členové dramatických zájmových kroužků apod. V právě skončeném, nultém ročníku rozhodlo o vítězích Cen Bystrouška 21 vybraných členů Dismanova rozhlasového dětského souboru.

Do ankety bylo letos přihlášeno ve 3 kategoriích celkem 35 audioknih 7 vydavatelů. Také porota – Dismančata – byla rozdělena do tří věkových kategorií. O vítězných titulech rozhodli tito porotci v samostatném bodování, kdy vybrali mezi audioknihami své medailisty. Obecně si nejvíce cenili humoru a kvalitní interpretace, důležitost ale kladli také na samotnou zápletku příběhu.
 

Kategorie 4-6 let

  1. Paní Láryfáry
  2. Vítejte v Pekle
  3. Mumínci a kometa

Kategorie 7-11 let

  1. Doktor Proktor a velká loupež zlata
  2. 3× Bill Madlafousek
  3. Obr Dobr

Kategorie 12 a více let

  1. Podivný případ se psem
  2. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
  3. Prašina

Veškeré podrobnosti a přehled všech přihlášených a oceněných audioknih lze nalézt na oficiálním webu Cen Bystrouška www.cenybystrouska.cz.