Zpět

Nastražený uši

Celosvětový fenomén podcastů samozřejmě nemohl naposlech.cz nechat chladným. V redakci připravujeme diskusní osvětově kritický pořad o audioknihách s příznačným názvem Nastražený uši.

#2 Speciál o zvukovém Sherlocku Holmesovi

Osud tomu chce, že i druhý díl Nastražených uší je speciální. Tentokrát se v něm Jakub Horák s Tomášem Macháčkem zaměřují na Sherlocka Holmese a povídají si o rozhlasových i audioknižních podobách jeho případů. A že jich je!

Mluvili o dvou adaptacích Psa baskervillského (v čase 3:50), o Studii v šarlatové (8:45) i Údolí strachu (11:22). Udělali pořádek v rozhlasových sherlockovských dramatizacích (14:00), mluvili krátce o kuriózním živém Sherlockovi (17:00) i o nahrávkách regionálních studiích Československého a Českého rozhlasu (17:55), poplakali nad nevydanými archivními snímky (21:10). Zavzpomínali na série od AudioStory (22:42) a Tympana (24:25). Mluvili o aktuální sérii s Václavem Knopem (28:18), která má ambici stát se první kompletní. A na závěr proletěli sherlockovské pastiše (32:32) i další díla Sira Arthura Conana Doyla (37:50). A někde do toho všeho přimíchal Tomáš nečekaně vyhlášení soutěže o CD z produkce Radioservisu.
 
Zájemcům doporučujeme k ruce dřívější Tomášův článek Stopy vedou do Baker Street 221B.#1 Speciál o Velkém audioknižním čtvrtku


Nejsme žádní troškaři a proto jsme hned první díl podcastu o audioknihách (který v době nahrávání ještě neměl svůj název) pojali jako speciální. Jakub Horák a Kamil Fajmon (oba z naposlech.cz) prošli 11 audioknih, které přináší Velký audioknižní čtvrtek (a Jakub přidal ještě dvanáctou).

Co zásadního přinesly minulé ročníky a jaké poklady skrývá ten letošní? A skrývá vůbec nějaké? Proč je v nabídce nejvíc zastoupeno Tympanum a proč jiná velká vydavatelství chybí? Jak to, že už jsme mohli Hraničářova učně slyšet dříve? Ukážeme také, že i biografie se dá ve zvuku udělat zajímavě a podumáme, zda může mít Vlastimil Vondruška úspěch s audioknihou pro teenagery. A o spoustě dalších věcí.

K poslechu doporučujeme vedle dobré kávy také Kamilův článek o Velkém audioknižním čtvrtku.
 

Nastražený uši

Podcast Nastražený uši - audioknihy ušima redaktorů naposlech.cz, hostujeme na platformě Soundtier.