Zpět

Soutěž o tři audioknihy BYLO NÁS PĚT

Vyhrajte novou audioknižní podobu legendárního románu Karla Poláčka Bylo nás pět! Oblíbené příhody Petra Bajzy i jeho kamarádů Čeňka Jirsáka, Tondy Bejvala, Edy Kemlinka a Pepka Zilvara vypráví Jan Zadražil.
Syn majitele koloniálu se smíšeným zbožím na prvorepublikovém maloměstě vypráví o tom, co zažívá se svými čtyřmi kamarády. Mezitím dělá naschvály služce Kristýně (zvané Rampepurda, neboť pochází se vsi Rampuše), dobírá si boubelatého Otakárka Soumara z bohaté, obchodnické rodiny, tropí si legraci ze staromilce pana Fajsta a pokukuje po cukrářovic dceři Evě, za což se mu ostatní kluci smějí. Významnou událostí v Petrově životě je příjezd cirkusu, neboť se musí začít chovat slušně, aby se směl podívat na představení. Pak ale onemocní spálou a během horečnatého blouznění se mu zdá o velkolepé výpravě do Indie.
text: OneHotBookSoutěž končí v neděli 22. ledna 2017.
Ze všech správných odpovědí vybráme tři, jejichž autoři obdrží audioknihu BYLO NÁS PĚT.
Přejeme hodně štěstí.
 
Podívejte se, zda jste nevyhráli v některé z minulých soutěží.
Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz
Z recenze...

Zatímco Filipovského hošík si vyloženě libuje v používání všemožných spojek a přehnaně se snaží mluvit dospěle, což mu z pochopitelných důvodů nejde a ve svém hrdém projevu nechtěně kombinuje výrazy archaické s hovorovými a jazykově špatně utvořenými, Zadražilův Petr se představuje jako velký mudrlant, který si při svém breptání ani neuvědomuje, jak nám tu naši mateřštinu krásně przní. Jan Zadražil se ovšem neomezil pouze na předvádění malého rozumbrady a ze spousty dospělých, za pomoci rozličných intonačních změn svého hlasu, vytvořil velké množství komických postaviček v rozličných situacích.


Jan ZadražilAbsolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Vinohradech, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jiřího Wolkera, U Hasičů, Středočeské divadlo v Kladně, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, Švandovo divadlo na Smíchově, Agentura Harlekýn, Ta Fantastika) a dosud hostuje v dalších (Divadlo Company.cz, Veselé skoky o. s., CD 2004, Husa Na provázku Brno, Divadlo v Řeznické…).
Účinkoval rovněž v několika televizních filmech (Nepodepsaný knoflík, Sněžná noc, Bludičky), seriálech (Manželská tonutí, Zdivočelá země, Rodinná pouta/Velmi křehké vztahy, Přešlapy, Cesty domů) a také v celovečerních snímcích (Vy nám taky, šéfe, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint). Hraje též v kapele Moje řeč.

text a foto: OneHotBook