Zpět

Rozhlasový archiv se otevírá!

zpráva, , 21.07.2019
Audiolibrix nedávno významně rozšířil svou nabídku mluveného slova, když do ní zařadil tituly z archivu Českého rozhlasu. Ty byly do té doby distribuovány výhradně prostřednictvím e-shopu Radiotéka, nyní se tedy tento exkluzivní materiál otevírá i zákazníkům dalšího digitálního distributora.
Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu, připravuje a distribuuje mluvené slovo ve dvojí podobě. Jako „klasické“ audioknihy, tedy na CD i digitálně, s plnou redakcí, přebalem, marketingem, tedy tak, jak jsou posluchači zvyklí i u jiných vydavatelů. Tyto jsou poskytovány do běžné digitální i kamenné distribuce. A pak jsou tituly, které Radioservis přebírá z archivu Českého rozhlasu a distribuuje pouze digitálně, do nedávna výhradně prostřednictvím své Radiotéky. Mají pouze titulní čtvercový obrázek, základní anotaci, neúplné mp3 tagy a většinou nízkou cenu. Byť mnohé nejsou na trhu audioknih příliš konkurenceschopné, ať už kvůli autorům, formě zvukového zpracování nebo právě pro pouze základní redakci, nabízejí posluchačům rozhlasové nahrávky, které by se k nim dostaly pouze neoficiální cestou.
 

Nyní se tedy i tyto audioknihy dostávají mimo Radiotéku, zákazníkům Audiolibrixu. To přináší hned několik výhod – Audiolibrix má pokročilé řešení přehrávání audioknih prostřednictvím mobilní i desktopové aplikace, které například pracují se synchronizací přehrávání tak, že můžete kdekoliv, na kterémkoliv svém zařízení pokračovat tam, kde jste přestali. Naprostá většina rozhlasových nahrávek je též zpřístupněna za 1 kredit Klubu Audiolibrix. To ocení zejména častí posluchači s předplatným, byť jde o tituly, jejichž základní cena je pod 200 Kč. Podívejte se na úplný přehled rozhlasových nahrávek, které jsou nyní na Audiolibrixu k dispozici.

Řadu z rozhlasových audioknih, které jsou nyní nově k dispozici na Audiolibrixu jsme už dříve recenzovali. Detektivkářům připomeňme například osmidílné Hříchy pro posluchače rozhlasu, výběr Z detektivních příběhů otce Browna či regionální rozhlasové nahrávky Dvakrát Sherlock Holmes. Dětem pak například Rytířské pohádky, legendární Zahradu nebo vyprávění Co se skrývá pod břečťanem. Z klasiky třeba Gogolovy Mrtvé duše, Ostrovského Les nebo Zweigovu Netrpělivost srdce. Nabídka je však mnohem širší.
 

Otevřením se dalšímu digitálnímu kanálu Radioservis zpřístupňuje rozhlasové nahrávky širšímu posluchačskému publiku. Doufejme, že s náležitým finančním efektem, který mu umožní vydávat tímto způsobem další poklady rozhlasového archivu.